1  2

Ako schudnúť väčšie množstvo kilogramov za krátky čas?

A je to vôbec možné?

Áno je.

Potrebujete na to, ale funkčný a efektívny plán.

Človek potrebuje niekedy schudnúť rýchlo. Či už z dôvodu blížiacej sa dovolenky, rodinnej udalosti, svadby atď.

V tomto článku sa dozviete konkrétny plán ako schudnúť 4 kilogramy za 7 dní.

A vďaka tomu bude vaše telo za 1 týždeň vyzerať tak, ako keby ste 3-4 týždňe dodržiavali nejakú diétu.

Hoci tento plán nie je určený pre jeho dlhodobé udržiavanie môže efektívne nakopnúť vašu cestu chudnutia a motivovať vás k dlhodobým zmenám.

Je naozaj možné schudnúť 4 kg za týždeň?

Je dôležité si uvedomiť, že naozaj je možné schudnúť 4 kilogramy za 1 týždeň, ale nebude to schudnutie čistého telesného tuku.

Aby ste totiž schudli telesný tuk potrebujete vytvoriť kalorický deficit. Nie je však možné bezpečne spáliť 4 kg telesného tuku za 1 týždeň.

Samozrejme to však neznamená, že nemôžete schudnúť viac hmotnosti a vyzerať potom štíhlejšie.

Pri rýchlom chudnutí určite schudnete určitú časť telesného tuku, ale rovnako tak schudnete nadmerné množstvo vody, čo sa prejaví na vašej hmotnosti (1).

K tomu čiastočne dochádza pretože tento plán u vás  znižuje úroveň inzulínu a zbavuje sa uložených sacharidov, ktoré viažu vodu.

Hoci vaše telo dokáže uskladniť iba zhruba 300-500 mg sacharidov vo forme glykogénu, uložený glykogén udržiava približne 3 krát väčšiu hmotnosť vo forme vody (1,2).

Zníženie úrovne inzulínu tiež spôsobí, že vaše obličky vylúčia nadbytok sodíka, čo vedie k zníženej retencii vody (3,4).

Tu je teda 5 krokový plán ako schudnúť 4 kilogramy za týždeň.

1. Jedzte menej sacharidov a viac bielkovín

Pravdou a overeným faktom je, že môžete schudnúť niekoľko kilogramov za pár dní a to dodržiavaním nízkosacharidovej diéty.

V skutočnosti množstvo výskumov ukazuje, že nízkosacharidová diéta je veľmi efektívna cesta ako schudnúť a zlepšiť svoje zdravie (5,6,7).

Krátkodobé zníženie príjmu sacharidov môže okrem schudnutia taktiež znížiť hmotnosť vody v organizme a nadúvanie.

Práve toto je dôvod prečo ľudia, ktorí dodržiavajú nízkosacharidovú diétu veľmi často vidia rozdiel na váhe už nasledujúci deň ráno po tom, ako s touto diétou začali.

Navyše myslite na to, že jedenie väčšieho množstva bielkovín môže znížiť vašu chuť do jedla a rovnako tak zrýchliť metabolizmus (8,9).

Preto skúste eliminovať alebo doslova drasticky znížiť príjem všetkých sacharidov a cukrov po dobu 1 týždňa. Namiesto sacharidov začnite jesť nízkosacharidovú zeleninu a zvýšte príjem vajec, chudého mäsa a rýb.

Pamätajte na to, že zníženie príjmu sacharidov môže viesť k významnému chudnutiu a to telesného tuku i nadmernej vody v tele. Taktiež vám môže veľmi pomôcť jedenie väčšieho množstva bielkovín.

2. Znížte príjem kalórií

Jedným z najdôležitejších faktorov pre rýchle chudnutie je zníženie príjmu kalórií.

Naozaj platí veľmi jednoduché pravidlo:

príjem energie < výdaj energie

Keď nezjete menej kalórií ako ich vydáte, tak jednoducho nemôžete schudnúť (10).

To zákon ľudského tela.

Tu je pár tipov ako znížiť váš kalorický príjem:

Počítajte kalórie: Odvážte a zapisujte si potraviny, ktoré budete jesť. Použite nástroj pre počítanie kalórií, aby ste mohli sledovať množstvo kalórií a živín, ktoré prijímate.

Keď sa vám nechce počítať kalórie a chcete získať presné odporúčania na mieru, mrknite na náš jedálniček na mieru a Online výživovú poradňu Dr. Hadžega.

Jedzte iba hlavné jedlá: Zrušte jedenie všetkých snackov a nejedzte nič po večeri.

Znížte jedenie korenín a omáčok: Znížte príjem korenín a to najmä soli a vysokokalorických omáčok.

Jedzte veľa zeleniny: počas týždňa si svoj tanier naplňte zeleninou a eliminujte príjem sacharidov a pridaných tukov.

Vyberte si chudé bielkoviny: konzumujte nízkotučné bielkoviny ako sú kuracie mäso a ryby.

Nepite kalórie: vynechajte vysokokalorické sladké nápoje a nahraďte ich vodou, zeleným čajom alebo kávou. Výbornou voľbou sú proteínové nápoje, keď ich konzumujete ako určité jedlo dňa.

Zníženie kalorického príjmu je životne dôležitý faktor pre chudnutie. Aby ste schudli veľa kilogramov za týždeň musíte tento nepríjemný a agresívny krok urobiť.

Ako 10 minútovým pohybom spáliť viac kalórii ako 30 minútovým cvičením?

Ako denne spáliť 343 kalórií navyše veľmi jednoduchým spôsobom?

Ako znížiť zadržiavanie vody v organizme a chudnúť ešte rýchlejšie?

To všetko sa dozviete na 2. strane.

Pokračovať v čítaní článku

dsds

5 krokový plán, ako schudnúť 4 kg za týždeň
3 (60.8%) 25 hlas[ov]

1
2
Páčil sa vám článok? Odporučte ho i svojim priateľom!
Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave (Mgr.) a Karlovej univerzity FTVS v Prahe (PhD.). Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. So svojimi klientmi pracuje individuálnou formou prostredníctvom bežne dostupných potravín. Osobnými i online konzultáciami, jedálničkom na mieru i komplexnou osobnou starostlivosťou. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.