1  2

Keď sa rozhodnete pre zmenu svojho životného štýlu s cieľom schudnúť, tak určité nápoje na chudnutie vám túto cestu môžu uľahčiť. Niektoré z nich majú totiž moc urobiť vaše chudnutie efektívnejšie a jednoduchšie.

Nápoje na chudnutie ako zelený čaj, káva či proteínové nápoje dokážu zrýchliť váš metabolizmus, podporiť pocit sýtosti a znížiť hlad. Toto všetko sú faktory, ktoré vaše chudnutie dokážu povzbudiť.

V tomto článku nájdete štyri kokteily na chudnutie, ktoré je vhodné zaradiť do vášho životného štýlu s cieľom schudnúť a zlepšiť vaše zdravie.

Nebudú to, ale kokteily na chudnutie, ktoré stoja hromadu peňazí a aj tak väčšinou nefungujú.

Budú to tradičné nápoje, ktoré môžu byť pre chudnutie veľmi efektívne aj keď sa o nich v tejto súvislosti takmer vôbec nehovorí.

1. Zelený čaj

Zelený čaj je veľmi často ospevovaný pre jeho zdravotné pozitívne účinky.

Samotný zelený čaj nie je známy iba pre svoj vysoký obsah antioxidantov a iných živín, ale je to taktiež najefektivnejší nápoj na chudnutie.

Pitie zeleného čaju znižuje telesnú hmotnosť a spaľuje telesný tuk, ako dokazujú niektoré štúdie.

Metaanalýza 14 štúdií zistila, že ľudia ktorí pili kvalitný zelený čaj dokázali za 12 týždňov schudnúť v priemere o 0,2 až 3,5 kg viac ako ľudia, ktorí zelený čaj nepili (1).

Je dôležité poznamenať, že tieto benefity vyplývajú z obsahu a zloženia zeleného čaju a to najmä z jeho vysokého množstva katechínov a antioxidantov, ktoré môžu zvýšiť spaľovanie tukov a zrýchliť váš metabolizmus (2).

Matcha je typ zeleného čaju, ktorý obsahuje vyšie množstvo katechínov ako klasický zelený čaj a práve preto je výbornou voľbou pre chudnutie (3).

Jedna štúdia zistila, že ženy ktoré konzumovali 3 gramy matcha čaju za deň mali výrazne zvýšené spaľovanie tukov počas cvičenia v porovnaní so ženami, ktoré tento matcha čaj nepili (4).

Ďalšou výhodoou zeleného čaju je, že obsahuje kofeín, ktorý pomáha podporovať chudnutie zvýšením úrovne energie a zlepšením výkonu počas cvičenia (5,6).

Navyše, ľudia ktorí pijú zelený čaj majú tendenciu mať nižší krvný tlak a nižšie riziko rozvoja chorôb ako sú srdcové choroby, určité druhy rakoviny a cukrovka (6).

Zapamätajte si, že pitie zeleného čaju pomáha pri chudnutí a to zrýchlením metabolizmu a povzbudením spaľovania tukov.

2. Káva

Káva patrí celosvetovo medzi jeden z najobľúbenejších nápojov. Väčšina ľudí ju využíva hlavne pre zvýšenie energie a nakopnutie do nového dňa.

Hlavným dôvodom prečo väčšina ľudí dáva na začiatok dňa prednosť káve pred ostatnými nápojmi je, že káva obsahuje kofeín, látku ktorá v tele pôsobí ako stimulant a môže tak pomáhať pri chudnutí.

Káva pomáha znižovať energetický príjem a zrýchľovať metabolizmus.

A práve toto je dôvod, prečo káva pri chudnutí pomáha.

Jedna štúdia u dospelých ukázala, že ľudia ktorí pili kávu s obsahom 6 mg kofeínu na 1 kg telesnej hmotnosti, zjedli celkovo významne menej kalórií ako ľudia ktorí pili menej kofeínu alebo vôbec žiadny (7).

Niekoľko štúdií taktiež potvrdzuje, že kofeín zrýchľuje metabolizmus a podporuje spaľovanie tukov (8,9).

Ľudia, ktorí pijú kávu si tak z dlhodobého hľadiska môžu svoju hmotnosť jednoduchšie udržať.

Štúdia u viac ako 2 600 ľudí zistila, že tí ľudia, ktorí boli z dlhodobého hľadiska pri udržiavaní svojej hmotnosti úspešnejší vypili významne viac kofeínových nápojov ako ľudia z druhej skupiny (5).

Je dôležité myslieť na to, že nápoje s obsahom kofeínu – káva, môžu podporovať chudnutie a to zrýchlením metabolizmu, znížením príjmu kalórií a zvýšeným spaľovaním tukov.

Aký ďalší nápoj vám pomôže schudnúť až o 44% viac hmotnosti?

Ako efektívne vďaka nápoju na chudnutie, schudnúť z brucha?

To sa dozviete na 2. stránke.

Pokračovať v čítaní článku
4 najlepšie kokteily na chudnutie
Oznámkujte tento článok 🙂

1
2
Páčil sa vám článok? Odporučte ho i svojim priateľom!
Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave (Mgr.) a Karlovej univerzity FTVS v Prahe (PhD.). Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. So svojimi klientmi pracuje individuálnou formou prostredníctvom bežne dostupných potravín. Osobnými i online konzultáciami, jedálničkom na mieru i komplexnou osobnou starostlivosťou. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.