4 najlepšie kokteily na chudnutie

4 najlepšie kokteily na chudnutie
Oznámkujte tento článok 🙂

Aké kokteily na chudnutie naozaj fungujú?

1  2

3. Voda

Viete aká je úplne najjednoduchšia možnosť ako zlepšiť vaše zdravie?

Je to doslova tá najprimitívnejšia vec.

Dôležité ale je, že funguje.

Jednoducho pite viac vody.

Pitie väčšieho množstva vody prospeje vášmu obvodu pásu, zasýti vás medzi jedlami a zvýši počet kalórií, ktoré vaše telo spáli.

Vedci prišli na to, že pitie vody pred jedlom vám pomôže k úspechu v prípade, že sa snažíte schudnúť a znížiť príjem kalórií.

Štúdia u dospelých ľudí s nadváhou ukázala, že ľudia ktorí pili 500 ml vody pred jedlom, zatiaľ čo boli na nízkokalorickej diéte, schudli o 44% viac hmotnosti v priebehu 12 týždňov ako ľudia, ktorí vodu pred jedlom nepili (13).

Pitie studenej vody zvyšuje pokojový energetický výdaj – to je číslo kalórií, ktoré naše telo spáli v pokoji. To znamená, že môžete spaľovať tuky aj keď sedíte doma na gauči.

Napríklad jedna štúdia u obéznych detí ukázala, že sa ich pokojový energetický výdaj zvýšil o 25% a to po dobu 40 minút potom ako vypili 10 ml studenej vody na 1 kg telesnej hmotnosti (14).

Pitie väčšieho množstva vody vám môže pomôcť spáliť viac kalórií a znížiť celový príjem jedla a to môže byť výsledkom úspešného schudnutia.

4. Jablčný ocot

Nie je ocot, ako ocot.

A hlavne, keď sa to týka chudnutia.

Jablčný ocot na chudnutie totiž obsahuje kyselinu octovú, zložku ktorá podporuje chudnutie, znižuje hladinu inzulínu, zrýchľuje metabolizmus, potláča chuť do jedla a spaľuje tuk (15,16).

Štúdie na zvieratách ukazujú, že kyselina octová môže byť prevenciou priberania hmotnosti a efektívnou pomôckou ako schudnúť z brucha (15).

Hoci sú súčasné výskumy limitované, existujú taktiež štúdie ktoré dokazujú, že jablčný ocot je efektívny pri chudnutí aj u ľudí.

Štúdia u obéznych dospelých ukázala, že pitie 2 polievkových lyžíc (30 ml) jablčného octu za deň má za následok významné zníženie telesnej hmotnosti, obvodu pásu a brušného tuku v porovnaní s účinkom placeba (17).

Jablčný ocot spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka, ktoré vám pomáha udržať vás sýtych po dlhšiu dobu a zároveň znižuje prejedanie (18).

Avšak je dôležité poznamenať, že pitie kyslých nápojov ako je napríklad jablčný ocot môže poškodiť zuby, preto by mal byť konzumovaný striedmo a vždy by mal byť zapitý vodou (19).

Hoci je potrebných ešte viac výskumov pre potvrdenie rizík a výhod jablčného octu, konzumácia malého množstva denne vám dokáže pri chudnutí pomôcť.

Čo by ste si mali z tohto článku odniesť?

Zapamätajte si, že niektoré nápoje ako sú zelený čaj, káva či jablčný ocot zrýchľujú metabolizmus, minimalizujú hlad a zvyšujú sýtosť. Všetko toto pomáha váš proces chudnutia uľahčiť.

Okrem týchto výhod spomínané nápoje obsahujú taktiež živiny ako sú antioxidanty a ďalšie prospešné komponenty, ktoré prospejú vášmu zdraviu.

Nahraďte preto vysokokalorické nápoje ako sú sladké nápoje a ovocné džúsy s nápojmi o ktorých bol tento článok. Je to veľmi jednoduchá cesta ako znížiť príjem kalórií a dosiahnuť váš cieľ schudnúť.

V prípade, že potrebujete poradiť s vaším stravovacím režimom alebo hľadáte odbornú pomoc, napíšte tam svoju otázku alebo mi napíšte priamo na môj Facebook, kde môžete taktiež sledovať novinky, aby vám nič neuniklo 🙂

KLIKNITE TU A SCHUDNITE JEDLOM Z POHODLIA DOMOVA

error: Obsah je chránený!