Čo jesť pri chudnutí brucha? Tu sú 4 jednoduché tipy

Čo jesť pri chudnutí brucha? Tu sú 4 jednoduché tipy
4.5 (90.91%) 11 hlas[ov]

Čo jesť pri chudnutí brucha?

1  2

Tip 3

Jedzte každý týždeň tučné ryby

Tretí typ čo jesť pri chudnutí brucha, bude možno pre vás znovu prekvapujúci. Pretože opäť sa bude jednať o tuky. Konkrétne o tučné ryby.

Áno, viem. Je v nich tuk. Avšak tento tuk je zdraviu prospešný.

Tučné ryby totiž obsahujú vysoký obsah bielkovín a omega-3 mastných kyselín, ktoré vás chránia pred rôznymi ochoreniami. (26, 27)

Vedecké štúdie uvádzajú, že okrem pozitívneho vplyvu na vaše zdravie, môžu byť tučné ryby vďaka ich obsahu omega-3 mastných kyselín efektívne taktiež pri redukcii viscerálneho tuku. Na to poukazujú štúdie u detí i dospelých s ochorením stukovatenej pečene.

Niekoľko kvalitných kontrolných štúdií na túto tému poukazuje na to, že doplnok stravy s rybím olejom môže významne znížiť stukovatenosť pečene i brušný tuk. (28, 29, 30)

Vašim cieľom pri otázke čo jesť pri chudnutí brucha, by teda malo byť jedenie 2-3 porcií tučných rýb týždenne. Vo vašom jedálničku by sa tak mali vyskytovať losos, sleď, makrela, či sardinky.

Tip číslo 4

Používajte jablčný ocot

Podľa niektorých vedeckých štúdií môže byť jablčný ocot veľmi efektívny pri redukcii brušného tuku. Čo sa týka kvality štúdií, tak väčšina z nich bola u tejto témy zatiaľ vykonananá iba na zvieratách. (31, 32) A aj keď tieto vedecké štúdie vyzerajú nádejne, tvrdenie, že to môže rovnako dobre fungovať aj u ľudí by bolo prehnané.

Aj napriek tomu však predsa len existuje aj kontrolná vedecká štúdia o vplyve jablčného octu na to, ako zhodiť brucho, ktorá bola vykonaná na ľuďoch.

Zaoberali sa ňou japonskí vedci, ktorí sledovali 144 obéznych japonských študentov. Títo študenti pili denne jablčný ocot po dobu 12 týždňov a podarilo sa im vďaka tomu schudnúť 1,9 centimetra z obvodu pásu. (33)

Uznávam, že toto číslo nie je nijako závratné, ale keď si vezmete, že je to vlastne bez námahy, tak to až také zlé nie je. O vplyve jablčného octu na chudnutie, i zdravie, o jeho dávkovaní i bezpečnosti som písal v tomto článku.

Záver

V tomto článku som vám priblížil 4 vedecky overené tipy o tom, čo jesť pri chudnutí brucha. Sú menej tradičné, ale to bolo mojím cieľom. Chcel som vám ponúknuť trochu odlišné informácie o tom, ako zhodiť brucho.

Takže, keď si stále dookola kladiete otázku, ako schudnúť na bruchu, vyskúšajte niektorý alebo všetky z týchto štyroch tipov. Konzumujte vlákninu (hlavne rozpustnú), používajte na varenie kokosový alebo MCT olej, jedzte tučné ryby a všetko to doplňte jablčným octom.

Okrem toho nezabúdajte taktiež ani na základné tipy, ktoré som spomínal v minulom článku o tom ako schudnúť z brucha.

A keď by ste predsa len mali problém to všetko správne skombinovať, potom vám rád pomôžem individuálne. Online výživovou konzultáciu alebo jedálničkom na mieru.

© Tomáš Hadžega

error: Obsah je chránený!