Zdravie nie je všetko…

Zdravie nie je všetko... - Spravodaj Tomáša Hadžegu
Zdravie nie je všetko…
3 (60%) 1 hlas[ov]

Spravodaj Tomáša Hadžegu

Zdravie nie je všetko,

ale bez zdravia je všetko ničím.

Túto myšlienku raz vyslovil nemecký filozof Arthur Schopenhauer.

A myslím, že nám tak dal možnosť zamyslieť sa nad tým, ako vnímame pojem zdravie.

Podľa rôznych organizácií a odborníkov má zdravie rôzne definície.

Niektorí tvrdia, že je to neprítomnosť choroby a iní zasa, že je to stav, ktorý nám dovoľuje vykonávať bežné každodenné aktivity.

A ako to vnímate Vy?

Uvažovali ste už niekedy nad tým, čo je to zdravie?
Kedy sa cítite zdravý/zdravá?
Ako to spoznáte?

Ja som si prvýkrát hodnotu zdravia uvedomil vo svojich desiatich rokoch. Mal som obyčajnú chrípku a štvalo ma, že musím ležať doma v posteli.

Štvalo ma, že nemôžem robiť veci, ktoré mám rád… A že to chcem, čo najskôr zmeniť.

Vtedy som si uvedomil, že naše telo je ako náš dom v ktorom bývame. A záleží iba na nás, ako ten dom bude vyzerať a či v ňom bude žiť šťastne až kým…

Celú moju úvahu o tom, čo je zdravie a ako ho vnímam ja nájdete na blogu.
Prečítajte si ju tu.

© Mgr. Tomáš Hadžega, PhD.
Zakladateľ Výživovej poradne Hadžega, Online výživovej poradne Dr. Hadžega a autor projektu Nutrition Experts.

PS: Keď je aj Vaším cieľom v tomto roku upraviť svoje stravovanie a svoj životný štýl objednajte sa na osobnú výživovú konzultáciu naživo v Rožňave alebo na osobnú konzultáciu online, keď to máte do Rožňavy ďaleko. Budem sa na Vás tešiť 🙂

Chcete získavať ZDARMA výsledky osemročných skúseností Tomáša Hadžegu?

Chcete mať ZDARMA informácie, za ktoré by ste dali stovky eur?

Prihláste sa k odberu Spravodaja Tomáša Hadžegu o výžive. 3-4 krát mesačne získate cenné informácie priamo do Vášho emailu. Prihlásiť sa môžete na tomto odkaze.

Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave a Karlovej univerzity FTVS v Prahe. Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou u detí i dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.