Spravodaj Tomáša Hadžegu

Zdravie nie je všetko,

ale bez zdravia je všetko ničím.

Túto myšlienku raz vyslovil nemecký filozof Arthur Schopenhauer.

A myslím, že nám tak dal možnosť zamyslieť sa nad tým, ako vnímame pojem zdravie.

Podľa rôznych organizácií a odborníkov má zdravie rôzne definície.

Niektorí tvrdia, že je to neprítomnosť choroby a iní zasa, že je to stav, ktorý nám dovoľuje vykonávať bežné každodenné aktivity.

A ako to vnímate Vy?

Uvažovali ste už niekedy nad tým, čo je to zdravie?
Kedy sa cítite zdravý/zdravá?
Ako to spoznáte?

Ja som si prvýkrát hodnotu zdravia uvedomil vo svojich desiatich rokoch. Mal som obyčajnú chrípku a štvalo ma, že musím ležať doma v posteli.

Štvalo ma, že nemôžem robiť veci, ktoré mám rád… A že to chcem, čo najskôr zmeniť.

Vtedy som si uvedomil, že naše telo je ako náš dom v ktorom bývame. A záleží iba na nás, ako ten dom bude vyzerať a či v ňom bude žiť šťastne až kým…

Celú moju úvahu o tom, čo je zdravie a ako ho vnímam ja nájdete na blogu.
Prečítajte si ju tu.

© Tomáš Hadžega

PS: Keď je aj Vaším cieľom v tomto roku upraviť svoje stravovanie a svoj životný štýl objednajte sa na osobnú výživovú konzultáciu naživo v Rožňave alebo na osobnú konzultáciu online, keď to máte do Rožňavy ďaleko. Budem sa na Vás tešiť 🙂

Zdravie nie je všetko…
3 (60%) 1 hlas[ov]

Páčil sa vám článok? Odporučte ho i svojim priateľom!
Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave (Mgr.) a Karlovej univerzity FTVS v Prahe (PhD.). Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. So svojimi klientmi pracuje individuálnou formou prostredníctvom bežne dostupných potravín. Osobnými i online konzultáciami, jedálničkom na mieru i komplexnou osobnou starostlivosťou. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.