Spravodaj Tomáša Hadžegu

Nikdy nie je neskoro

začať s tým, čo ste už dávno odkladali alebo s tým o čom ste si mysleli, že je nemožné.

Pred pár týždňami som dostal email, ktorý ma veľmi príjemne prekvapil i potešil. Išlo o dvojich mojich klientov. Muža i ženu. Pár, ktorý sa aj v pokročilom veku rozhodol, vydať sa na cestu zdravšieho spôsobu stravovania a kvalitnejšieho života.

Možno by na tom nebolo nič zvláštne, keby sa nejednalo o ľudí vo veku nad 60 rokov. Pričom sa jeden z nich, už pomaly blížil skôr k sedemdesiatke. K veku, kde to už väčšina jednotlivcov pomaličky vzdáva a zmieruje sa s vecami okolo seba. So svojim zdravím, postavou i životom.

Títo dvaja ľudia sa napriek všetkým prekážkam rozhodli, že to proste skúsia. A pustili sa do toho, aj napriek obmedzeniam, ktoré im zabránili absolvovať výživovú konzultáciu naživo. Rozhodli sa preto využiť možnosť výživovej konzultácie online, a to bezpečne z pohodlia svojho domova. Obaja získali svoje individuálne odporúčania i jedálniček na mieru bez toho, aby sme sa niekedy osobne stretli a naživo videli.

Obaja títo moji klienti nastúpili na svoju cestu chudnutia a zmeny stravovacích návykov v polovici januára tohto roku. Na konci marca, po 2,5 mesiacoch ich nového režimu, mi poslali tento email:

“Dobrý deň, chcem Vám poďakovať za recepty, ktoré sú chutné. Taktiež sa chcem pochváliť, že chudnutie nám ide dobre. Priateľ váži 79 kg a ja 74 kg. Sme nadšení. Vôbec nehladujeme, ako pri iných diétach. Sme plní energie a vitality. Sme radi, že sme sa odhodlali k správnej životospráve. Výsledky na diabetológii som mala výborné a dostala som od lekárky pochvalu. Takže pokračujeme ďalej.”

Obaja títo klienti dokázali za 2,5 mesiaca schudnúť úžasných -10 kilogramov. Spoločne teda -20 kg. Vo svojom dennom režime pritom nezmenili nič, okrem jedla. Za ich výsledky im patrí obrovský obdiv. A keď bude každý z nich čítať tento text, osobitne, či spolu, rád by som im odkázal, že sú úplne skvelí a veľmi im gratulujem! Za odvahu, snahu, energiu, vytrvalosť i trpezlivosť.

Tento text má preto iba jedno posolstvo. Myslite na to, že nikdy nie je neskoro. A dovolím si tvrdiť, že to platí pre väčšinu vecí v našom živote. Takže zbytočne nečakajte, pretože ako povedal rímsky filozof Seneca: “Zatiaľ čo strácame svoj čas váhaním a odkladaním, život uteká.” Tak, aby Vám toho v živote neušlo zbytočne až príliš veľa.

© Tomáš Hadžega

PS: Chcete zmeniť svoj celkový životný štýl, stravovanie či pohybový režim? Objednajte si svoj termín online výživovej konzultácie tu. Získate individuálne a odborné odporúčania priamo Vám na mieru. Získať môžete aj svoj svoj osobný jedálniček na mieru.

Nikdy nie je neskoro
Oznámkujte tento článok 🙂

Páčil sa vám článok? Odporučte ho i svojim priateľom!
Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave (Mgr.) a Karlovej univerzity FTVS v Prahe (PhD.). Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. So svojimi klientmi pracuje individuálnou formou prostredníctvom bežne dostupných potravín. Osobnými i online konzultáciami, jedálničkom na mieru i komplexnou osobnou starostlivosťou. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.