Nikdy nie je neskoro

Nikdy nie je neskoro - Spravodaj Tomáša Hadžegu
Nikdy nie je neskoro
Oznámkujte tento článok 🙂

Spravodaj Tomáša Hadžegu

Nikdy nie je neskoro

začať s tým, čo ste už dávno odkladali alebo s tým o čom ste si mysleli, že je nemožné.

Pred pár týždňami som dostal email, ktorý ma veľmi príjemne prekvapil i potešil. Išlo o dvojich mojich klientov. Muža i ženu. Pár, ktorý sa aj v pokročilom veku rozhodol, vydať sa na cestu zdravšieho spôsobu stravovania a kvalitnejšieho života.

Možno by na tom nebolo nič zvláštne, keby sa nejednalo o ľudí vo veku nad 60 rokov. Pričom sa jeden z nich, už pomaly blížil skôr k sedemdesiatke. K veku, kde to už väčšina jednotlivcov pomaličky vzdáva a zmieruje sa s vecami okolo seba. So svojim zdravím, postavou i životom.

Títo dvaja ľudia sa napriek všetkým prekážkam rozhodli, že to proste skúsia. A pustili sa do toho, aj napriek obmedzeniam, ktoré im zabránili absolvovať výživovú konzultáciu naživo. Rozhodli sa preto využiť možnosť výživovej konzultácie online, a to bezpečne z pohodlia svojho domova. Obaja získali svoje individuálne odporúčania i jedálniček na mieru bez toho, aby sme sa niekedy osobne stretli a naživo videli.

Obaja títo moji klienti nastúpili na svoju cestu chudnutia a zmeny stravovacích návykov v polovici januára tohto roku. Na konci marca, po 2,5 mesiacoch ich nového režimu, mi poslali tento email:

“Dobrý deň, chcem Vám poďakovať za recepty, ktoré sú chutné. Taktiež sa chcem pochváliť, že chudnutie nám ide dobre. Priateľ váži 79 kg a ja 74 kg. Sme nadšení. Vôbec nehladujeme, ako pri iných diétach. Sme plní energie a vitality. Sme radi, že sme sa odhodlali k správnej životospráve. Výsledky na diabetológii som mala výborné a dostala som od lekárky pochvalu. Takže pokračujeme ďalej.”

Obaja títo klienti dokázali za 2,5 mesiaca schudnúť úžasných -10 kilogramov. Spoločne teda -20 kg. Vo svojom dennom režime pritom nezmenili nič, okrem jedla. Za ich výsledky im patrí obrovský obdiv. A keď bude každý z nich čítať tento text, osobitne, či spolu, rád by som im odkázal, že sú úplne skvelí a veľmi im gratulujem! Za odvahu, snahu, energiu, vytrvalosť i trpezlivosť.

Tento text má preto iba jedno posolstvo. Myslite na to, že nikdy nie je neskoro. A dovolím si tvrdiť, že to platí pre väčšinu vecí v našom živote. Takže zbytočne nečakajte, pretože ako povedal rímsky filozof Seneca: “Zatiaľ čo strácame svoj čas váhaním a odkladaním, život uteká.” Tak, aby Vám toho v živote neušlo zbytočne až príliš veľa.

© Mgr. Tomáš Hadžega, PhD.

Zakladateľ Výživovej poradne Hadžega, Online výživovej poradne Dr. Hadžega a autor projektu Nutrition Experts.

PS: Chcete zmeniť svoj celkový životný štýl, stravovanie či pohybový režim? Objednajte si svoj termín online výživovej konzultácie tu. Získate individuálne a odborné odporúčania priamo Vám na mieru. Získať môžete aj svoj svoj osobný jedálniček na mieru.

Chcete získavať ZDARMA výsledky osemročných skúseností Tomáša Hadžegu?

Chcete mať ZDARMA informácie, za ktoré by ste dali stovky eur?

Prihláste sa k odberu Spravodaja Tomáša Hadžegu o výžive. 3-4 krát mesačne získate cenné informácie priamo do Vášho emailu. Prihlásiť sa môžete na tomto odkaze.