Spravodaj Tomáša Hadžegu

Štítna žľaza a chudnutie

Pani Iveta si vo veku 62 rokov dala za cieľ schudnúť 10 kilogramov. Chcela sa dostať na hmotnosť, ktorú naposledy vážila pred 13 rokmi. Okrem domácich prác sa žiadnej pravidelnej pohybovej aktivite nevenovala. Mala miernu nadváhu, vysoký tlak i vysoký cholesterol. Štítnu žľazu už pani Iveta nemala osem rokov. Odstránili ju operačne. V období veľkého stresu totiž úplne prestala fungovať. Jej funkciu tak nahrádzali predpísané lieky.

Čo myslíte?

Má takáto žena vôbec nádej na to, aby schudla?

Väčšina ľudí by si asi „ťukala na čelo“ s názorom, že to nie je možné. A ja sa pýtam, prečo by to nemalo byť možné? Pretože má vyšší vek? Pretože nemá štítnu žľazu? Pretože sa nehýbe?

Možno Vás to prekvapí, ale pani Iveta nakoniec svoj cieľ dosiahla. Za tri mesiace schudla 10 kilogramov a 10 centimetrov z obvodu pásu. Aj napriek vyššiemu veku. Aj napriek tomu, že nemala štítnu žľazu. Aj napriek tomu, že sa nehýbala. Aj napriek tomu, že nekonzumovala žiadne produkty, kokteily ani prášky na chudnutie.

Schudla prirodzene. Iba vďaka individuálne nastavenému stravovaniu. Vo veku 62 rokov dosiahla svoju cieľovú hmotnosť. Presne tú, ktorú vážila pred 13 rokmi! Ešte aj jej cholesterol sa vďaka tomu znížil do normy zdravých hodnôt.

Ako je možné schudnúť aj v prípade problémov so štítnou žľazou?

Hlavne potrebujete zrýchliť váš metabolizmus.  

Pohybom, ale i správne nastaveným jedlom.

Pretože, ľudské telo dokáže veľké zázraky, keď sa mu v tomu trochu pomôže. V takomto prípade napríklad Jedálničkom na mieru, ktorý je individuálne nastavený tak, že všetky dôležité živiny, ktoré Vaše telo potrebuje pri chudnutí a ochorení štítnej žľazy, príjmete prirodzene z bežného jedla.

© Tomáš Hadžega

PS: Chcete zmeniť svoj celkový životný štýl, stravovanie či pohybový režim? Objednajte si svoj termín výživovej konzultácie tu. Získate individuálne a odborné odporúčania priamo Vám na mieru. Získať môžete aj svoj osobný jedálniček na mieru.

Štítna žľaza a chudnutie
Oznámkujte tento článok 🙂

Páčil sa vám článok? Odporučte ho i svojim priateľom!
Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave (Mgr.) a Karlovej univerzity FTVS v Prahe (PhD.). Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. So svojimi klientmi pracuje individuálnou formou prostredníctvom bežne dostupných potravín. Osobnými i online konzultáciami, jedálničkom na mieru i komplexnou osobnou starostlivosťou. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.