Spravodaj Tomáša Hadžegu

Návod, ako zrýchliť Váš metabolizmus o 30 %

je veľmi jednoduchý. Na prvý pohľad až primitívny.

Ale vo väčšine prípadov, práve tie primitívne a jednoduché veci fungujú úplne najlepšie.

A medzi primitívnu a jednoduchú vec môžeme zaradiť aj pitie vody.

Voda.

Pre naše zemepisné šírky, tak jednoduchá a bežná vec, že radšej si väčšina ľudí na pitie zvolí iné druhy nápojov. Tie škodlivejšie.

Práve voda však môže predstavovať veľmi účinný nástroj na zrýchlenie metabolizmu. (1)

Ako zjesť o 13 % menej kalórií?

Pozrime sa na vedecké štúdie, ktoré skúmajú vplyv “obyčajnej vody” na chudnutie a ich praktické závery, ktoré môžeme využiť v bežnom živote:

  • vypitie 500 ml vody viedlo v priemere k zrýchleniu metabolizmu o 30 % najmenej po dobu nasledujúcich 60 minút, (1)
  • vypitie 500 ml vody pred jedlom znížilo o 13 % počet zjedených kalórií na raňajky, (2)
  • zvýšenie denného príjmu vody na viac ako 1 liter denne, viedlo k schudnutiu 2 kg hmotnosti navyše, v priebehu jedného roka, bez ďalších zmien v stravovaní a pohybovom režime. (3)

Začnite teda Váš deň s pohárom vody a udržte si svoju dostatočnú hydratáciu počas celého dňa. Môže to byť jeden malý pravidelný zvyk a skvelá cesta, ako s minimálnym úsilím zrýchliť vaše chudnutie.

Keď Vás zaujíma konkrétny návod, ktoré ďalšie jednoduché zvyky môžu pozitívne, ale i negatívne ovplyvniť nielen Vaše stravovanie, ale aj Váš život, pozrite sa na môj článok, ktorý nájdete tu.

© Tomáš Hadžega

PS: Ničia Vám Vaše zvyky dlhodobo snahu o zmenu stravovania a životného štýlu a Vy si s tým neviete poradiť? Objednajte si svoj termín online výživovej konzultácie tu. Získate individuálne a odborné odporúčania priamo Vám na mieru.

Ako zrýchliť metabolizmus o 30 %?
Oznámkujte tento článok 🙂

Páčil sa vám článok? Odporučte ho i svojim priateľom!
Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave (Mgr.) a Karlovej univerzity FTVS v Prahe (PhD.). Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. So svojimi klientmi pracuje individuálnou formou prostredníctvom bežne dostupných potravín. Osobnými i online konzultáciami, jedálničkom na mieru i komplexnou osobnou starostlivosťou. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.