Ako zrýchliť metabolizmus o 30 %?

Ako zrýchliť metabolizmus o 30 %? - Spravodaj Tomáša Hadžegu
Ako zrýchliť metabolizmus o 30 %?
Oznámkujte tento článok 🙂

Spravodaj Tomáša Hadžegu

Návod, ako zrýchliť Váš metabolizmus o 30 %

je veľmi jednoduchý. Na prvý pohľad až primitívny.

Ale vo väčšine prípadov, práve tie primitívne a jednoduché veci fungujú úplne najlepšie.

A medzi primitívnu a jednoduchú vec môžeme zaradiť aj pitie vody.

Voda.

Pre naše zemepisné šírky, tak jednoduchá a bežná vec, že radšej si väčšina ľudí na pitie zvolí iné druhy nápojov. Tie škodlivejšie.

Práve voda však môže predstavovať veľmi účinný nástroj na zrýchlenie metabolizmu. (1)

Ako zjesť o 13 % menej kalórií?

Pozrime sa na vedecké štúdie, ktoré skúmajú vplyv “obyčajnej vody” na chudnutie a ich praktické závery, ktoré môžeme využiť v bežnom živote:

  • vypitie 500 ml vody viedlo v priemere k zrýchleniu metabolizmu o 30 % najmenej po dobu nasledujúcich 60 minút, (1)
  • vypitie 500 ml vody pred jedlom znížilo o 13 % počet zjedených kalórií na raňajky, (2)
  • zvýšenie denného príjmu vody na viac ako 1 liter denne, viedlo k schudnutiu 2 kg hmotnosti navyše, v priebehu jedného roka, bez ďalších zmien v stravovaní a pohybovom režime. (3)

Začnite teda Váš deň s pohárom vody a udržte si svoju dostatočnú hydratáciu počas celého dňa. Môže to byť jeden malý pravidelný zvyk a skvelá cesta, ako s minimálnym úsilím zrýchliť vaše chudnutie.

Keď Vás zaujíma konkrétny návod, ktoré ďalšie jednoduché zvyky môžu pozitívne, ale i negatívne ovplyvniť nielen Vaše stravovanie, ale aj Váš život, pozrite sa na môj článok, ktorý nájdete tu.

© Mgr. Tomáš Hadžega, PhD.
Zakladateľ Výživovej poradne Hadžega, Online výživovej poradne Dr. Hadžega a autor projektu Nutrition Experts.

PS: Ničia Vám Vaše zvyky dlhodobo snahu o zmenu stravovania a životného štýlu a Vy si s tým neviete poradiť? Objednajte si svoj termín výživovej konzultácie tu. Získate individuálne a odborné odporúčania priamo Vám na mieru.

Chcete získavať ZDARMA výsledky osemročných skúseností Tomáša Hadžegu?

Chcete mať ZDARMA informácie, za ktoré by ste dali stovky eur?

Prihláste sa k odberu Spravodaja Tomáša Hadžegu o výžive. 3-4 krát mesačne získate cenné informácie priamo do Vášho emailu. Prihlásiť sa môžete na tomto odkaze.

 

Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave a Karlovej univerzity FTVS v Prahe. Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou u detí i dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.