Príbeh obyčajného uzdravenia

Príbeh obyčajného uzdravenia - Spravodaj Tomáša Hadžegu
Príbeh obyčajného uzdravenia
Oznámkujte tento článok 🙂

Spravodaj Tomáša Hadžegu

Dnes trošku z iného súdku

Rád by som sa s Vami v tomto spravodaji podelil o jeden skutočný príbeh. Nie je to môj príbeh. Ani príbeh niektorého z mojich klientov. Netýka sa výživy. Avšak je to príbeh o zdraví. A to by malo mať vždy prednosť. Tento príbeh je o psychosomatike.

 

Slovo psychosomatika je zložené z dvoch slov – psyché (duša) a soma (telo).

 

Jedná sa o celostný pohľad na zdravie alebo chorobu. Psychosomatika je medicínsky odbor, ktorý berie do úvahy bio-psycho-sociálne aspekty.

 

Tento príbeh pochádza z psychosomatickej praxe a je súčasťou knihy Proč a jak psychosomatika funguje? od českých autoriek MUDr. Klímovej a Mgr. Fialovej.

 

Tu je jeho znenie.

 

Jiří bol 54 ročný manažér, degradovaný na radového pracovníka v nadnárodnej firme. Kvôli, podľa jeho slov bezohľadným firemným zmenám, prichádza do psychosomatickej ordinácie s ťažkým chronickým zápalom pečene. Pred štyrmi rokmi mu bola diagnostikovaná postupujúca pečeňová fibróza (zápal) nešpecifického charakteru.

Jiří svoju kariérnu degradáciu niesol veľmi ťažko a pociťoval obrovský hnev a zlosť.Tento hnev si, ale v práci nemohol dovoliť prejaviť, pretože si potreboval udržať svoje pracovné miesto, aby uživil rodinu. Rovnaký pocit zlosti však mal taktiež aj voči svojej žene, ktorá sa na neho od zmeny pracovnej pozície, pozerá ako na skrachovanca a zjavne si ho prestala vážiť.

On má, ale spolu s manželkou dve dospievajúce dcéry, kvôli ktorým si nemôže dovoliť stratiť túto pracovnú istotu, pretože potrebuje obe dcéry udržať na štúdiách. 

V terapeutickom procese Jiří prvýkrát pripúšťa obrovsky potlačovanú zlosť a učí sa ju ventilovať, rovnako ako ďalšie pocity, ktoré v sebe dusil. Pomaly sa rekonštruuje aj jeho pracovné sebavedomie. Spoločne s terapiou Jiří prijíma prípravky pre posilnenie imunity a vyčistenie pečene.

Po určitom čase je Jiří schopný chytiť sa novej pracovnej šance a narovnať vzťahy v manželstve. Počas nasledujúceho roka bioptické vyšetrenie pečene potvrdzuje opravný proces uzdravenia. U pána Jiřího sa upravili všetky pečeňové testy a klient už tak 3 roky funguje úplne bez problémov.”

Aké je poučenie z tohto príbehu?

Kokrétne pre mňa má tento príbeh dve poučenia:

1. Nikdy nie je neskoro na zmenu pracovnej pozície (ani v 54 rokoch).

2. Väčšina zdravotných problémov, ktoré moderná medicína označí za “neznáme” či “nešpecifické” má príčinu a riešenie v psychosomatike.

Nezabudnite preto načúvať reči svojho tela.
Môže Vám to veľmi pomôcť.

© Mgr. Tomáš Hadžega, PhD.
Zakladateľ Výživovej poradne Hadžega, Online výživovej poradne Dr. Hadžega a autor projektu Nutrition Experts.

PS: Noví záujemcovia o výživovú konzultáciu využite možnosť osobnej konzultácie online, ktorá plnohodnotne nahrádza osobnú konzultáciu naživo. A môžete ju absolvovať, kdekoľvek na svete. Budem sa na Vás tešiť 🙂

Chcete získavať ZDARMA výsledky osemročných skúseností Tomáša Hadžegu?

Chcete mať ZDARMA informácie, za ktoré by ste dali stovky eur?

Prihláste sa k odberu Spravodaja Tomáša Hadžegu o výžive. 3-4 krát mesačne získate cenné informácie priamo do Vášho emailu. Prihlásiť sa môžete na tomto odkaze.

Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave a Karlovej univerzity FTVS v Prahe. Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou u detí i dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí.