3 jednoduché tipy, ako schudnúť z brucha

3 jednoduché tipy, ako schudnúť z brucha
1.7 (33.64%) 44 hlas[ov]

1  2 

Ako schudnúť z brucha?

To je najčastejšia otázka mužov i žien, ktorí sa snažia schudnúť a zmeniť svoju postavu.

Hlavným dôvodom je estetika. Nadmerný tuk na bruchu povedzme si úprimne, nevyzerá príliš pekne. Lenže väčšina ľudí pri chudnutí zabúda na to, že nadmerný brušný tuk v skutočnosti veľmi úzko súvisí s chorobami ako je cukrovka II. typu či srdcové ochorenia (1).

Práve toto by mal byť primárny dôvod prečo schudnúť brušný tuk. Nejedná sa totiž iba o estetický problém, ale ide hlavne o problém zdravotný.

Chudnutie z brucha tak predstavuje veľké výhody nielen pre váš lepší pocit, vyššie sebavedomie a spokojnosť s vašou postavou, ale navyše vám pomôže v tom, aby ste na tomto svete jednoducho žili dlhšie.

V tomto článku sa tak naučíte 3 jednoduché a vedecky overené tipy, ako schudnúť z brucha a rovnako tak ako znížiť viscerálny tuk, ktorý je hlavným vinníkom všetkých metabolický ochorení (cukrovka II. typu, srdcovo-cievne ochorenia, niektoré nádorové ochorenia atď.).

Čo je viscerálny tuk?

Viscerálny tuk je vnútorný tuk, ktorý tukom obaľuje pečeň a vnútorné orgány v bruchu. Pri vyšších hodnotách viscerálny tuk obaľuje taktiež aj pľúca a srdce, čo je už pokladané za život ohrozujúci stav.

Viscerálny tuk je tak hlavným rizikovým faktorom pri vzniku metabolického syndrómu, cukrovky II. typu, srdcových chorôb a niektorých druhov rakoviny (2).

Je taktiež veľmi dôležité myslieť na to, že aj ľudia s normálnou hmotnosťou, ktorí nemajú nadváhu, môžu mať vysoké hodnoty viscerálneho tuku (3).

Ako sa meria viscerálny tuk?

Hodnoty viscerálneho tuku si môžete odmerať dvoma spôsobmi:

  1. meraním obvodu pásu krajčírskym metrom
  2. špeciálnou viscerálnou analýzou

Meranie obvodu pásu krajčírskym metrom

Vezmite si do ruky krajčírsky meter a nasledujte pokyny na tomto obrázku:

Odmerajte si rýchlo hodnoty viscerálneho tuku.

Myslite na to, že akékoľvek výsledky, ktoré sú u mužov nad 102 cm a u žien nad 88 cm centimetrov sú považované za brušnú obezitu.

Viscerálna analýza

Druhý spôsob, ako môžete zistiť presné výsledky vášho viscerálneho tuku spolu so všetkými hodnotami telesného zloženia (percento tukov, pomer svalov a kostí, rýchlosť metabolizmu, hodnoty celkovej telesnej vody či genetické predispozície k nadváhe) je špeciálna viscerálna analýza, ktorá odhalí hodnoty nebezpečného viscerálneho tuku.

Viscerálna analýza je najlepresnejší spôsob, ako zistiť hodnoty nebezpečného viscerálneho tuku.

Keď sú teda hodnoty vášho viscerálneho tuku vysoké a máte nadmerné množstvo tuku okolo vášho pásu, potom by ste mali podniknúť potrebné kroky, ako sa ho zbaviť a to dokonca aj v prípade, že vôbec nemáte nadváhu.

Našťastie, existuje niekoľko vedecky overených stratégií, ako sa tuku v oblasti brucha efektívne zbaviť.

Chcete poznať 3 vedecky overené tipy ako schudnúť z brucha?

Otočte prosím na 2. stránku.

Pokračovať v čítaní článku