Ako schudnúť -13,3 kg? Príbeh pani Emy

Pani Ema schudla -13,3 kg a -15 cm z obvodu pásu
Ako schudnúť -13,3 kg? Príbeh pani Emy
5 (100%) 1 hlas[ov]

 

Ako schudnúť po 40? Vo veku 42 rokov?

Ako schudnúť bez hladovania a cvičenia? Bez zákazov a “čarovných produktov” a to iba jedením chutného jedla?

A je to vôbec možné?

Pani Ema dokázala, že to možné je.

Schudla -13,3 kilogramov a -15 centimetrov z obvodu pásu iba jedením chutného jedla.

Tu je jej celý príbeh.

Krok č. 1

Telesná analýza

“Chute na sladké sú zázračne preč a moje kilá navyše taktiež.” Pani Ema, 42 rokov.

Pani Ema prišla do mojej výživovej poradne Hadžega začiatkom roku 2019. Jej cieľ bol jasný. Znížiť  svoju hmotnosť o 10 kilogramov. Jej aktuálna hmotnosť bola 71,1 kg. Nešlo o extrémnu nadváhu, avšak jej percento tuku sa pohybovalo na hodnote 38,6 a BMI smerovalo k hraničným hodnotám obezity I. stupňa.

Podľa vlastných slov vážila naposledy pred 5 rokmi rovných 60 kilogramov. Teraz sa k svojej minulej hmotnosti chcela opäť vrátiť. Tak sme sa do toho spoločne pustili.

Na základe výsledkov viscerálnej analýzy sme sa v prvom kroku zamerali na jej jedálniček. Ema pracovala dlhé roky v zdravotníctve. Jej jedálniček sa tak líšil na základe toho, či pracovala v dennej alebo v nočnej zmene.

Navyše mala Ema spolu s kolegyňami v práci taký malý, zázračný šuflík, kde sa vždy počas pracovnej doby našlo niečo sladké. Jej jedálniček bol nevyvážený. Chýbal v ňom dostatok živín a na druhú stranu, denný kalorický príjem prevyšoval dennú potrebu Eminho organizmu.

V jej pohybovom režime sme síce 1-2 krát týždenne našli dvojhodinové prechádzky, avšak vzhľadom na nevyváženosť jedálnička to pre zníženie hmotnosti nestačilo. Predsa len, výživa tvorí pri chudnutí až 70 % úspechu. Stravovacími návykmi nebola ovplyvnená iba postava pani Emy. Zloženie jej jedálnička ovplyvňovalo taktiež aj jej náladu a pocity únavy. Nezostávalo teda nič iné, ako jej jedálniček zmeniť.

Krok č. 2

Jedálniček na mieru

Eme som na osobnej konzultácii vysvetlil, kde robí chyby, čo je príčinou jej dlhodobo vyššej hmotnosti a navrhol odporúčania pre zmenu. Na základe výsledkov viscerálnej analýzy, zdravotnej anamnézy a analýzy jej stravovacích návykov som navrhol úpravu jej jedálnička a pripravil jedálniček na mieru. Ten mal Eme pomôcť dostať na cieľovú hmotnosť 60 kg, ktorú mala naposledy pred 5 rokmi.

Pani Ema sa pustila do zmeny jej stravovacích návykov s chuťou. Postupnou cestou sme spoločne nastavovali jej stravovanie tak, aby vyhovovalo jej pracovnému zaťaženiu, celkovému životnému štýlu i jej chuťovým preferenciám. Pracovali sme aj s jej zvýšenou konzumáciou sladkých jedál a to hlavne počas stresového obdobia.

Prvé výsledky na seba nenechali dlho čakať. Už po prvom mesiaci od úvodnej konzultácie bola pani Ema o 3,3 kilogramy telesného tuku ľahšia. Navyše, došlo i k zníženiu obvodu pásu o 3 cm a rovnako tak aj k zníženiu nebezpečného viscerálneho tuku o celú jednu úroveň.

Ideme do finále

Chudnutie chutným jedlom

Z môjho pohľadu bola naša spolupráca ideálna. Pani Ema dodržiavala odporúčania a postupnou cestou sa jej hmotnosť znižovala. Po každej kontrole ručička na váhe ukazovala menšie a menšie číslo. Spoločne sme sa blížili k vytýčenému cieľu…

Naša spolupráca trvala o trošku dlhšie ako 7 mesiacov. Za dané obdobie dosiahla pani Ema hmotnosť, akú mala naposledy v roku 2014. Teda pred 5 rokmi. Po celé obdobie som sledoval, ako sa mi pani Ema mení pred očami. Pozitívne.

Stávala sa nielen štíhlejšou, ale aj šťastnejšou. Stále častejšie sa na jej tvári objavoval úsmev. V období jej chudnutia nedošlo ani jeden jediný krát k nejakému výkyvu. Jej váha po celé obdobie postupne krok po kroku klesala.

Stanovený cieľ sa jej podarilo dosiahnuť oveľa skôr, ako sme obaja predpokladali. K vytúženej hmotnosti 60 kg sa totiž dopracovala už po 4 mesiacoch. Koncom mája 2019 tak pani Ema uvidela na váhe vytúžené číslo 60. Za posledné 4 mesiace sa jej tak podarilo schudnúť 10 kg.

Celkovo pani Ema vďaka zmene stravovania a celkového životného štýlu znížila svoju hmotnosť o 13,3 kg. Navyše jej z obvodu pásu ubudlo rovných 15 cm. Celkové detailné výsledky viscerálnej analýzy pani Emy nájdete na tomto odkaze.

Oblečenie, ktoré nosila pred siedmimi mesiacmi môže vyhodiť. Už ho totiž nikdy nebude potrebovať. A je to predovšetkým jej zásluha.

Pani Ema schudla vo veku 42 rokov, 13.3 kilogramov a 15 centimetrov z obvodu pásu, za obdobie siedmich mesiacov. Bez doplnkov stravy, hladoviek či zákazov, iba jedením chutného jedla.

Chcete schudnúť jedlom, pohodlne a bez jojo efektu ako pani Ema?

Objednajte sa na odbornú konzultáciu online alebo naživo vo Výživovej poradni Hadžega, využite náš 2 krokový plán, ako schudnúť z pohodlia domova alebo vyskúšajte bez záväzkov našu Online výživovú poradňu Dr. Hadžega iba za 1 €.

© Tomáš Hadžega