Ako schudnúť -10,2 kg? Príbeh pani Michaely

Pani Michaela schudla -10,2 kg a -7 cm z obvodu pásu
Ako schudnúť -10,2 kg? Príbeh pani Michaely
Oznámkujte tento článok 🙂

 

Ako schudnúť, keď máte malé dieťa?

Ako schudnúť, keď nemáte v práci čas na jedlo?

A ako schudnúť bez cvičenia, prirodzene a natrvalo?

Na to vám odpovie príbeh pani Michaely, ktorá schudla -10,2 kilogramov a -7 centimetrov z obvodu pásu, iba jedením chutného jedla.

Tu je jej celý príbeh.

Krok č. 1

Telesná analýza

“Chudnem tak prirodzene a bez námahy, až som si myslela, že som chorá. Ale jesť mi chutí, takže chorá nie som.” Pani Michaela, 33 rokov.

Pani Michaela si v období veľkonočných sviatkov, kedy ku mne prvýkrát zavítala do Výživovej poradne Hadžega, stanovila dva ciele. Prvým z nich bolo schudnutie 12 kilogramov a druhý naučiť sa zdravšie stravovať. Jej motivácia by pre niekoho možno znela netradične a možno trochu sebecky, “chcem sa páčiť sama sebe, keď sa pozriem do zrkadla.”, avšak ja osobne takúto motiváciu vítam.

Pretože, ako by sme my ľudia mohli byť v našom živote šťastní a spokojní, keď nemáme radi sami seba? U nás a v nás to predsa celé začína. A čím viac bude každý z nás spokojný, tým viac bude pôsobiť pozitívne aj na svoje okolie.

Od pani Michaely som sa na prvej osobnej konzultácii dozvedel, že je matkou krásneho syna a svoju cieľovú hmotnosť 75 kg vážila naposledy pred štyrmi rokmi. Počas svojho života neskúšala žiadne metódy chudnutia a jediné, čo jej zatiaľ fungovalo bola kombinácia stres + beh.

Stres z dôvodu štátnic na vysokej škole a beh, pretože mal na hmotnosť aký, taký efekt. Jej obľúbená obľúbená pohybová aktivita to však nebola. Samotné číslo na váhe ju podľa jej vlastných slov neazujíma, jej cieľom však je, aby sa ona sama cítila dobre.

Na základe výsledkov viscerálnej analýzy sme došli k tomu, že sa pani Michaela pohybuje na hranici úrovne obezity II. typu. Jej hlavným cieľom bolo na začiatok znížiť svoju hmotnosť o 12 kilogramov a zmeniť stravovacie návyky, nakoľko sa u nej vyskytovalo časté pálenie záhy. Nechcela však hladovať, behať a ani sa drasticky obmedzovať.

Na základe analýzy stravovacích návykov sme prišli na to, že jedálniček pani Michaely obsahuje 3 jedlá denne, ktoré nie sú dostatočne výživovo hodnotné na to, aby jej telo dokázalo efektívne znižovať svoju hmotnosť.

V niektorých dňoch sa dokonca pani Michaela pohybovala na dennej kalorickej hodnote menšej, ako deti základnej školy. Veľmi často tak u jej tela dochádzalo k takzvanému stavu obrany. Situácii, kedy naše telo spomalí fungovanie metabolizmu z dôvodu prežitia.

Krok č. 2

Jedálniček na mieru

Vďaka úprave jedálničku sme u pani Michaely potrebovali nastaviť stravovanie tak, aby bolo jej telu umožnené znižovať hmotnosť prirodzenou cestou. Vytvoriť stav, kedy telo “výjde” zo stavu obrany, zrýchli metabolizmus a začne využívať pre svoje fungovanie tukové zásoby, ktoré má uložené.

Tým, že je pani Michaela v jej zamestnaní prevažne na nohách a čas v pokoji sa najesť má iba výnimočne, nastavili sme jej jedálniček na mieru tak, aby jedlá boli chutné, jednoduché na prípravu a rovnako tak, aby si pani Michaela dokázala vybrať to správne jedlo z jedálneho lístka v prípade, že si v práci objedná na obed jedlo z reštaurácie.

Okrem stravovania sme sa taktiež zamerali aj na úpravu pitného režimu, nakoľko sa u pani Michaely vyskytovali nedostatočné hodnoty príjmu tekutín počas dňa.

Ideme do finále

Chudnutie chutným jedlom

Už po prvých 6 týždňoch sa ukázalo, že sa nám stravovacie návyky pani Michaely podarilo nastaviť správnou cestou. Jej váha totiž ukazovala úbytok o -5,2 kg. Z tohto obdobia mám na pani Michaelu veľmi príjemnú spomienku, kedy sa jej znižovanie hmotnosti javilo ako malý zázrak. Pri jednej kontrole mi tak povedala vetu, ktorú si veľmi dobre pamätám dodnes,

“Chudnem tak prirodzene a bez námahy, až som si myslela, že som chorá. Ale jesť mi chutí, takže chorá nie som.”

Spolupráca s pani Michaelou začala začiatkom apríla a na konci augusta, po 5 mesiacoch zmeny jej stravovacieho režimu a životného štýlu, bola od svojho cieľa už iba 1 krôčik.

Za 5 mesiacov sa jej totiž podarilo schudnúť 10 kilogramov a 7 centimetrov z obvodu pásu. Detailné výsledky viscerálnej analýzy pani Michaely nájdete na tomto odkaze.

Jej premena pritom zďaleka nekončí. Naša spolupráca pokračuje ďalej a verím, že spoločnými silami dosiahneme nielen Michaelin cieľ, ale ešte ho o trošku prekonáme. Pretože, nič nie je nemožné.

Pani Michaela schudla vo veku 33 rokov, 10.2 kilogramov a 7 centimetrov z obvodu pásu za obdobie viac ako štyroch mesiacov. Bez doplnkov stravy, hladoviek či zákazov, iba jedením chutného jedla.

Chcete schudnúť jedlom, pohodlne a bez jojo efektu ako pani Michaela?

Objednajte sa na odbornú konzultáciu online alebo naživo vo Výživovej poradni Hadžega, využite náš 2 krokový plán, ako schudnúť z pohodlia domova alebo vyskúšajte bez záväzkov našu Online výživovú poradňu Dr. Hadžega iba za 1 €.

© Tomáš Hadžega

 

Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je autorom knihy Chudnutie na mieru, absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave a Karlovej univerzity FTVS v Prahe. Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou u detí i dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí. Jeho klienti schudli jedlom už viac ako 1 000 kilogramov. Organizácia BPH - British Publishing House Ltd. ho v roku 2022 zaradila do encyklopédie významných osobností Slovenskej a Českej republiky.