O Nutrition Experts

Mgr. Tomáš Hadžega. Autor Nutrition Experts.
O Nutrition Experts
Oznámkujte tento článok 🙂

„Ako len dokážem tým ľuďom pomôcť?“

„Čo je správne? Kde je pravda?“

Sedel som sám na internátnej izbe a dookola uvažoval o týchto dvoch otázkach.

Potom čo som úspešne ukončil športovú fakultu, som sa plný očakávania vydal za ďalším štúdiom do Prahy s cieľom zmeniť svet.

Chcel som všetko to čo som sa naučil, predať svetu. Chcel som robiť to, čo ma baví. Chcel som pomáhať.

Pomáhať ľuďom, ktorí chcú zmeniť svoje telo, zvýšiť svoju kondíciu, svoje sebavedomie a celkovo sa v dnešnom stresujúcom a uponáhľanom svete cítiť vo svojom vlastnom tele zdravšie a spokojnejšie.

Teraz som však zúfalo sedel a nevedel, čo ďalej. Z veľkých očakávaní a nádejí ostal iba prach. Jediné čo som cítil bol stav hnevu a frustrácie. Ako to tak do frasa môže fungovať?!

Nastalo obdobie nekonečných úvah a chaosu.

Pri predstave, že som tak dlho študoval a teraz mi je to na nič, mi bolo do plaču.

Čo budem teraz robiť?

Do Prahy som sa vydal s hlavou plnou snov. Chcel som dokázať veľké veci. Bol som plný vedomostí a chuti pomáhať a využiť to, čo som sa naučil. Popri dennom štúdiu na univerzite som si tak začal hľadať prácu. Prácu v odbore. V tom čo som vyštudoval a v tom čo ma bavilo.

Mnoho ľudí z môjho okolia ma žiadalo o radu, ako sa má správne stravovať, ako správne cvičiť, ako schudnúť tak, aby sa im váha nevrátila, ako schudnúť aby nemuseli behať množstvo kilometrov každý deň, ako schudnúť keď nechcú jesť iba tabletky a majú málo času.

Nevedel som sa teda dočkať toho, kedy už budem môcť pomáhať ľuďom na plný úväzok. A pomáhať veľkému množstvu ľudí.

Začal som hľadať niečo, kde budem môcť využiť to, čo som sa naučil o výžive, o športe a o cvičení.

Lenže miesto veľkých snov prišlo kruté vytriezvenie.

Vytriezvenie, ktoré ma vrátilo späť na zem.

Prvá z firiem, ktorá sa zaoberala výživou a kde som absolvoval pohovor, mala svoju filozofiu založenú iba na predaji produktov. Zoberiete si čarovnú pilulku a vaše telo sa za pár dní zázračne zmení. Samozrejme žiadna taká čarovná pilulka neexistuje. Vedomosti, ktoré som nadobudol by mi boli u tejto práce vlastne úplne na nič. A samozrejme musíte do týchto produktov najprv sami investovať niekoľko stoviek eur, aby ste ich mohli neskôr ponúknuť ľuďom.

Druhá firma bolo fitnesscentrum. Jedno z najväčších v Prahe. Pozícia osobného trénera. Už na začiatku pohovoru mi tréner, ktorý ho viedol oznámil túto vetu, „mňa tvoje vzdelanie nezaujíma, jediné čo potrebujem je, aby si vedel ľuďom predať, čo najväčší počet členstiev. Pretože na tom fitnesscentru záleží.“ Super.

Tretia firma bola znovu z oblasti výživy. Osobné poradenstvo i poradenstvo cez telefón. Za stolom s telefónom v ruke sedel človek, ktorý ľuďom radil, ktorý produkt si majú kúpiť, aby efektívnejšie chudli. Bol to človek, ktorý mal 20 kg nadváhu, žiadne produkty neužíval a jeho celodenným nápojom bola fľaša koly. To ako vážne?!

A podobné skúsenosti sa opakovali ešte niekoľkokrát.

Čím častejšie som hľadal a blúdil po internete a posielal životopisy, tým viac som nachádzal stále sa opakujúci vzorec. Predaj produktov na chudnutie, výživové poradenstvo postavené na predaji produktov, fitnesscentrá postavené na predaji členstiev.

Čo sa už tento svet naozaj zbláznil?

A to ma čakal ešte jeden neuveriteľný zážitok…

Jedného dňa som u nás na fakulte zbadal plagát, ktorý pozýval študentov na prednášku s názvom „Možnosti uplatnenia absolventov FTVŠ na trhu práce.“

Že by mi predsa len svitla nejaká nádej?

Tak som sa tam vybral.

Celá miestnosť bola naplnená na prasknutie. Sotva som si našiel voľné miesto. Študenti, asistenti, docenti, profesori i samotný dekan čakali na zaujímavé prednášky, ktoré mali trvať približne 2 hodiny.

Prvým prednášajúcim bol jeden futbalový agent, ktorý predstavoval svoju prácu a svoje fungovanie. Hovoril otvorene a zaujímavo. Jediným problémom bolo, že na prácu futbalové agenta potrebujete licenciu. A to nebola úplne lacná záležitosť. Najmä pre študentov…

Zlatý klinec popoludnia však ešte len mal prísť.

Po futbalovom agentovi začala svoju prednášku manažérka jednej známej európskej značky fitnesscentier. Vysoká, tmavovlasá v červených šatách sympaticky vyzerajúca mladá žena.

Svoju prednášku začala tým, ako zakladala sieť týchto fitnesscentier v Českej republike, koľko to stálo, času, energie a peňazí. Ako veľmi ju táto práca napĺňa a aká je pyšná na to, akú povesť si táto značka fitnesscentier na českom trhu vytvorila.

Bola to vcelku motivačná prednáška viac o jej živote a o jej „dream jobe“, ako o tom, aké možnosti jej firma ponúka mladým absolventom športových fakúlt, túžiacich po uplatnení na trhu práce.

Keď sa už jej prednáška chýlila ku koncu, predsa len prišla reč na to, aké pracovné možnosti tieto fitnesscentrá ponúkajú pre mladých trénerov.

A potom to prišlo…

Potom, ako táto dáma túto vetu vyslovila som neveril vlastným ušiam…

Tú vetu si pamätám aj po 4 rokoch úplne presne.

„Nie je pre mňa absolútne dôležité, aké vzdelanie tréner má. Mňa zaujíma iba to, koľko členstiev dokáže predať našim klientom.“

Chápete to?

Táto žena v zlomku sekundy rozprášila sny a úplne zhodila snaženie, čas a energiu mladých ľudí, ktorí sa chceli stať osobnými trénermi a rovnako tak aj nepriamo vysmiala učiteľov, ktorí ich 5 rokov na toto povolanie pripravovali. A to všetko práve na pôde športovej fakulty…

Pamätáte sa na vetu, ktorú mi povedal tréner pri mojom pohovore vo fitnesscentre?

„Mňa tvoje vzdelanie nezaujíma, jediné čo potrebujem je, aby si vedel ľuďom predať, čo najväčší počet členstiev. Pretože na tom fitnesscentru záleží.“

Bol to šéftréner fitnesscentra, ktoré zakladala a viedla práve táto dáma…

Pomaly som začínal chápať, ako to v tomto biznise naozaj chodí…

Myšlienka, ktorá mi zmenila život

Život v Prahe pre mňa symbolizoval dva úplne odlišné svety.

Prvým z nich bol svet univerzity. Svet vedy, ktorý mal jasne dané pravidlá. Informácia o chudnutí či výžive, ktorú ste nemohli nejakým spôsobom dokázať, ako keby neexistovala. Bola vlastne považovaná za váš výmysel. Nebola pravdou.

Druhým z nich bol mimo univerzity “svet vonku.” Bol to svet z ktorého som bol zmätený a sklamaný. V tomto svete bolo pravdou to, čo bolo najviac vidieť. To, čo najviac bralo vašu pozornosť. Bilboardy a internet plný zázračných piluliek na chudnutie, výživové poradne zameraná iba na predaj produktov, fitnesscentrum ktorému nezáleží na úrovni svojich trénerov… Bol to svet, kde bolo pravdou to, čo malo lepší marketing.

Toto všetko vo mne vyvolávalo dokonalý chaos. Tieto dva svety som totiž nedokázal spojiť dohromady.

Dlhé, predlhé hodiny, dni a týždne som rozmýšľal, čo ďalej. V školskej knižnici som študoval odborné a vedecké články pre moje doktorské štúdium a na internete som hľadal zamestnanie, ktoré by ma bavilo, robilo radosť a pomáhalo iným.

Premýšľal a hľadal som naozaj veľmi dlhý čas, kým som si uvedomil jednu dôležitú vec. Jedného zimného večera, keď som sa tak prechádzal po Karlovom moste to prišlo úplne, ako blesk. Uvedomil som si totiž, že som sa po celý čas snažil tieto dva svety oddeliť a podľa toho som sa aj správal.

Čo však keby som tieto dva svety spojil dohromady?

Univerzitný svet a mimo-univerzitný svet.

Teda svet vedy a svet tam vonku.

Celý čas som sa totiž pri štúdiu odborných článkov a vedeckých prác stále dookola zamýšľal, “tieto informácie o chudnutí a výžive sa nachádzajú v tých najprestížnejších odborných časopisoch na svete. Od tých najväčších odborníkov na svete. Nenájdete ich na každom rohu. Nevidíte ich v televízii alebo v novinách. Väčšina ľudí o nich nevie vôbec nič. Prečo tieto hodnotné informácie nevyužiť na to, aby si dokázal pomáhať iným?“

Keď som si toto uvedomil, tak som zrazu prestal hľadať ideálnu prácu vo svete vonku. Prestal som sa hnevať a byť zmätený z toho, ako to naozaj vo svete vonku funguje. Začal som sa pozerať po možnostiach, ako by som to, čo som sa naučil, mohol predať ľuďom svojím vlastným spôsobom a svojou vlastnou cestou.

Múdre knihy totiž hovoria, že keď sa vám niečo nepáči, máte to zmeniť. A tak som na tom začal pracovať. Začal som pomáhať podľa seba. Podľa toho čo viem, čo som sa naučil a čo vychádza z reálnych základov o ktoré je možné sa oprieť. A od tej doby sa mal môj život zmeniť.

Kto sa vzdáva nikdy nevyhráva

Celý svoj život som veril tomu, že dokážem vytvoriť niečo nové. Niečo revolučné. Niečo jedinečné. Nechcel som, aby to bola obyčajná vec. Chcel som sa nejako odlíšiť. Chcel som ľuďom priniesť niečo naozaj užitočné.

Keď mi toho osudného večera napadla myšlienka vzdelávať ľudí v oblasti výživy na základe vedecky overených informácií, prišlo mi na um, že práve toto je ono!

Toto je niečo, čo bude naozaj stáť za to!

Síce som v tej chvíli absolútne nevedel, ako to celé zrealizujem, ale to bolo v tom momente vedľajšie.

Dôležité bolo začať. Nápad totiž tvorí úspech iba z 10%. Zvyšok je tvrdá práca, viera a vytrvalosť nikdy to nevzdať.

Tak som teda začal postupnými, malými krokmi. Popri školských povinnostiach som začal písať články z oblasti výživy a športu pre jeden internetový magazín. Bavilo ma to a bolo to super.

Postupom času prišli väčšie a náročnejšie projekty. Projekty pre „veľkých hráčov“ v oblasti výživového poradenstva. Pomáhal som ľuďom s nadváhou, i profesionálnym a rekreačným športovcom. Bolo to obdobie veľkého učenia sa a zbierania skúseností.

Do toho konferencie, stáž, publikácie, merania a testovania na fakulte.

Svoj sen a víziu som však po celú tú dobu držal vo svojej mysli. Veril som, že jedného dňa jej čas príde.

A on prišiel…

Trvalo to viac, ako 4 roky.

Štyri roky kým sa ten prchavý nápad z jedného zimného večera zhmotnil do presného a detailného plánu.

Plánu vytvoriť miesto, kde ľudia nájdu pravdivé informácie z oblasti chudnutia a výživy založené na overených vedeckých štúdiách. Na informáciách, ktoré im môžu zmeniť život. Na informáciách, ktoré budú dostupné z akéhokoľvek miesta na svete, tam kde človek nájde prístup k internetu. Aby toto miesto svojou činnosťou mohlo pozitívne ovplyvniť životy, čo najväčšieho počtu ľudí.

Preto som založil projekt Nutrition Experts.

Jeho víziou je, aby sa každý človek stal svojim vlastným expertom na výživu. Aby sa každý človek na základe pravdivých informáciách o výžive a chudnutí dozvedel, čo mu pomáha a čo naopak škodí.

Jeho poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a cítiť sa skvelo po fyzickej i psychickej stránke a to vďaka správnym informáciám o výžive.

Bez toho, aby hladovali, jedli zázračné pilulky, odriekali si to čo majú radi a potili sa každý deň v posilňovni.

Cieľom filozofie Nutrition Experts sú tri základné piliere:

  1. jednoduchosť
  2. užitočnosť
  3. vedecké základy

Podávať ľuďom užitočné informácie, ktoré majú vedecké základy jednoduchým spôsobom a vzdelávať ich.

Možno si poviete, „prečo zakladáš niečo, čo má tak obrovskú konkurenciu?“

Pretože verím, že tento projekt môže pomôcť ľuďom meniť životy. Môže im priniesť dlhodobo skvelé výsledky.

Internet a náš dnešný svet je síce plný informácií. Plný obrovského množstva informácií o chudnutí a výžive. Problémom však je, že väčšina týchto informácií nie je pravdivá.

Väčšina týchto informácií sú mýty a polopravdy. Väčšina týchto informácií tlačí ľuďom do hlavy úplné blbosti. Podľa toho potom vyzerá telo, kondícia a zdravie väčšiny ľudí.

Mýty a polopravdy človeka ešte nikdy do cieľa nedoviedli. Jedine tak do slepej uličky… A tých slepých uličiek je už v súčasnosti príliš veľa.

Preto je cieľom Nutrition Experts naučiť ľudí vnímať a rozlišovať. Pomôcť im pochopiť rozdiel medzi mýtom a pravdou v oblasti chudnutia a výživy. Preto sú informácie, ktoré na tomto webe nájdete podložené overenými vedeckými štúdiami. Existuje tak veľmi veľká pravdepodobnosť, že sú tieto informácie založené na pravde. Že vám dokážu skutočne pomôcť dôjsť do vášho cieľa a pozitívne zmeniť váš život. Že to nie sú výmysly a lži.

Pretože…

“Náš problém nie je v tom, že toho vieme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, čo vieme, nie je pravda.” Will Rogers

Je teda na čase začať rozlišovať a používať pravdivé informácie, ktoré zmenia váš život. A vďaka nim dosiahnuť sny o ktorých už dlho snívate. Nech sa teda stanú skutočnosťou.

A aby ste vedeli v čom je zásadný rozdiel, mám pre vás jednu malú ochutnávku.

Našu jedinečnú metódu Nutrition Experts si môžete sami vyskúšať a potom sa rozhodnúť, či je to pre vás naozaj to pravé 😉

Bližšie informácie o metóde nájdete tu >>

KLIKNITE TU A VYSKÚŠAJTE NAŠU METÓDU 

 

 

Tomáš je autor projektu Nutrition Experts, ktorého poslaním je učiť ľudí, ako získať vysnívanú postavu, zvýšiť svoju kondíciu, získať viac energie, odstrániť únavu a to vďaka správnym informáciám o výžive postavených na vedeckých základoch. Je absolventom Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave a Karlovej univerzity FTVS v Prahe. Tomáš sa odborne zaoberá výživou, telesnou zdatnosťou, nadváhou a obezitou u detí i dospelých, prednáša a publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí.